خرمای پیارم در استان بوشهر

علاوه بر استان هرمزگان و فارس، خرمای پیارم در استان بوشهر نیز در حجم پایین تولید و برداشت می شود. از جمله ارقام مهم این استان خرمای زاهدی و کبکاب می باشد. شما می توانید جهت خرید، عرضه و پخش انواع خرما پیارم در بوشهر و سایر مناطق ایران و جهان، با مجموعه ی ما ارتباط برقرار نمایید.

خرمای پیارم بوشهر

انواع خرمای بوشهر

شاید در بازار داخل و خارج با عبارت خرمای بوشهر آشنا شده باشید. در واقع، منظور انواع واریته هایی است که در این استان خرماخیز ایران کاشت و تولید می گردد.
زمان برداشت خرما در این استان از اوایل شهریور ماه آغاز شده و تا پایان مهر ماه ادامه دارد. و طبق آمار جهاد کشاورزی بوشهر، هر ساله بیش از 170 هزار تن خرما در این استان تولید می گردد.
انواع زیادی از خرما در این منطقه تولید می شود. اما از معروف ترین و مشهورترین آن می توان به خرمای زاهدی، خرمای کبکاب و خرمای خاصویی اشاره کرد.
البته واریته های دیگری نیز در این استان کاشت و برداشت می شود. از جمله خرما پیارم، خرما مجول، خرما شهابی، خرما شاهانی و …
که رقم تولیدی در هر یک از مناطق بوشهر از لحاظ کیفی با یکدیگر متفاوت می باشد و طرفداران و بازار هدف خاص خود را دارد.

خرمای پیارم در بوشهر

خرمای پیارم در استان بوشهر

همانطور که در بالا به عمده ترین ارقام تولیدی این استان اشاره شد، سایر ارقام نیز در این استان از جمله خرمای پیارم، تولید می شود.
اما از آن جایی که حجم تولید خرما پیارم در این منطقه نسبت به استان هرمزگان کمتر است، به همین دلیل زیاد قابل توجه نمی باشد. اما در کل، رقم تولیدی خرمای پیارم بوشهر نسبت به منطقه ی هرمزگان حجم تولید کمتر و قیمت مناسب تری نیز دارد.
این رقم از محبوبیت بالایی برخوردار است. در بسیاری از کارگاه ها از این محصول سایر ارقام دیگر نیز تولید می گردد که به آن محصولات فرعی خرما گفته می شود. مثل قند خرمای پیارم، شیره خرمای پیارم، خرمای مغزدار پیارم و …
البته لازم به ذکر است از آن جایی که استان بوشهر یکی از قطب های صادرات خرما از ایران می باشد، کارگاه ها و تولیدی های زیادی در این استان در این زمینه فعالیت دارند.
در واقع، علاوه بر ظرفیت تولیدی استان، از سایر استان های همجوار از جمله استان هرمزگان و فارس، رقم تولیدی را به کارگاه خود انتقال داده و اقدام به سورتینگ، بسته بندی و در نهایت عرضه و پخش خرمای پیارم در بوشهر و سایر استان ها می نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما