خرما پیارم
دوشنبه , مرداد ۲۰ ۱۳۹۹
خانه / خرما پیارم
خرما پیارم هرمزگان
خرما پیارم درجه یک حاجی آباد

خرما پیارم

خرما پیارم در سال ۱۳۹۶ به عنوان مرغوب ترین خرمای صادراتی کشور و میراث ملی در فهرست آثار طبیعی ملی ایران ثبت شد. ظاهر زیبا، اندازه کشیده، رنگ شکلاتی، ماندگاری بالا و طعم عالی از ویژگی های بازار پسندی این خرما شده است.

لازم به ذکر است جنس این خرما به گونه ای است که آن را در طبقه خرما های خشک و یا نیمه خشک قرار دهند که البته بستگی به زمان چیدن آن دارد. سوالات بسیاری در خصوص قیمت خرما خشک پیارم، بسته بندی انواع خرما پیارم درجه یک صادراتی و انواع رقم پیارم مطرح می شود که در ادامه به آن پاسخ داده می شود.

با انواع خرما پیارم بیشتر آشنا شوید

استان هرمزگان یکی از استان های خرما خیز ایران مرکز تولید خرما پیارم درجه یک می باشد، علاوه بر این نوع ارقام دیگری همچون خرما مضافتی، خرما کلوته یا کلیته، خرما خاصویی یا خاصه، خرما گنتار یا آلویی، خرما مرداسنگ، خرما هلیله ای، خرما آلمهتری و … در این استان تولید می شود.
تقریبا اوایل مهر ماه زمان برداشت این خرمای مرغوب ایرانی می باشد و به دنبال آن خرید و فروش خرما درجه یک پیارم آغاز می شود. مناطق شمالی این استان از جمله روستاهای دراگاه، معدنوئیه، طارم، تزرج و همچنین اطراف شهرستان حاجی آباد بهترین مرکز کاشت و برداشت این محصول می باشد. خرما اصل پیارم حاجی آباد شهرت جهانی دارد.

انواع خرما خشک پیارم در بازار بر اساس سایز، رنگ و نوع منطقه طبقه بندی می شود. بر همین اساس انواع طبقه بندی این محصول به نام خرما خشک پیارم سوپر، خرما خشک پیارم سلکت، خرما خشک پیارم طلایی، خرما خشک پیارم درجه دو، خرما خشک پیارم صنعتی و خرما خشک پیارم بدون هسته می باشد.

خرما پیارم اصل حاجی آباد
انواع خرما پیارم

انواع بسته بندی خرما پیارم حاجی آباد

از اوایل شهریور که برداشت خرما اصل پیارم آغاز می شود بسیاری از تجار سبد و یا کارتن به کشاورزان داده و بعد از جمع آوری محصول را از باغدار تحویل میگیرند و در بیشتر موارد خود کشاورز خرما را در کارتن های ۲۰ کیلویی موزی آماده سازی کرده و به فروش می رساند. بعد از آن تجار، سرمایه گذاران، صاحبان شرکت، کارخانجات و برند متناسب با سفارش و تعهدات خود به بازار فرایند سورتینگ و بسته بندی را انجام میدهند.

اگر شما کارگاه بسته بندی ندارید اصلا نمونه کارتن های باغی را تهیه نکنید چرا که می بایست ابتدا محصول مرغوب از ضایعات جدا سازی شود در غیر این صورت خرید خرما پیارم در کارتن های موزی که هیچ نوع ارزش افزوده نداشته مقرون به صرفه تر می باشد. البته شما می توانید از طریق ارتباط با ما بدون نگرانی و اشراف کامل سرمایه گذاری کنید.

خرما پیارم درجه یک
خرما پیارم در کارتن موزی

در کل برای فروش خرما پیارم در بازار ابتدا خرما سالم باید از خرمای ضایعات و بلبل خورده و کرم خورده جدا شده و سپس گرید بندی شده و بسته بندی شود. متعارف ترین نوع بسته بندی بریا بازار داخل و صادرات به شکل تصاویر زیر می باشد.

خرما پیارم اصل
خرما پیارم بسته بندی زیپی
خرما پیارم درجه یک صادراتی
خرما پیارم بسته بندی ۵ و ۱۰ کیلویی

قیمت خرما پیارم  و مقاصد صادرات خرما پیارم درجه یک هرمزگان

هر آنچه را که یک خرما درجه یک صادراتی باید داشته باشد را خرما اصل پیارم دارا می باشد. همانطور که میدانید قیمت خرما خشک پیارم تابع عرضه و تقاضا می باشد.

گذشته از این مورد این که شما در چه زمانی اقدام به خرید خرما پیارم میکنید، چه نوع رقم پیارم را انتخاب میکنید و چه نوع بسته بندی خرما خشک پیارم در نظر میگیرید قیمت می تواند متفاوت باشد. اما طبق بازار خرما خشک پیارم سال ۹۶-۹۵ خرما پیارم از کیلو ۱۴٫۰۰۰ الی ۳۰٫۰۰۰ تومان خرید و فروش شد.

خرما درجه یک حاجی آباد انقدر مرغوب می باشد که کشور های بسیاری تمایل به خرید آن دارند. از جمله می توان به کشورهای امارات، قطر، اندونزی، روسیه، ترکیه، هند، مالزی، کانادا، استرالیا، چین، تایلند و …. نام برد.

یک نکته را فراموش نکنید جهت صادرات خرما درجه یک پیارم علاوه بر تشریفات گمرکی کشور مبداء و مقصد، اخذ گواهی استاندارد و بهداشت نباتی الزامیست.